DŮM V MLZE

Práce na tomto projektu jsem rozdělil do tří fází a dvou let tak, aby jednotlivé prvky v objektu i mimo něj na sebe navazovaly a z domu mohlo vzniknout opravdu jednotné umělecké dílo nejen s užitkovou hodnotou, ale i silným vnitřním nábojem. Dům se tak stává dějištěm umění, kde lze prožít vše od meditace v mlze po bitvy myšlenek i barev v obrazech doplňujích interiér a soch vyčlěných do exteriéru pečlivě komponované japonské zahrady. Práce neustále pokračují. V současné době se dopracovává jeden z posledních obrazů a vznikají sochy pro letošní umístění.

I.FÁZE POSUVNÉ JAPONSKÉ STĚNY

Mlha uvnitř i vně objektu malba se stává součástí prostoru a přidává mu další rozměr. Protiklad, ale i zároveň doplnění architektonických prvků domu a základ pro další výtvarná činění v prostoru.

Dům v noci září jako by snad byl obejmut mlhou uvnitř i vně prostoru

Jídelna a její harmonické propojení s malbami se doopravdy povedla k oboustranné spokojenosti.

Noční pohled z venku se stíny a vůní levandule ze zahrady.

II.FÁZE  OBRAZY V INTERIERU

Tak tady to začalo..první obraz dovezen se jménem Chrám vědění. Krásný a pro mne vcelku zlomový obraz v tvorbě si našel to nejlepší místo, které si mohl vybrat.

Vincenta jsme zavěsili nad schodiště.Pohled na něj, když jde člověk do schodů je plně symbolický, až tam musel vystoupat..a tolik schodů ve svém životě vyjít a překonat. Inspirující, že?

III.FÁZE SOCHY V JAPONSKÉ ZAHRADĚ

Sochy se připravují k instalaci na léto 2018

Hledání vztahů tvarů a zpracování soch a zahrady bylo nádherné..

Jedno foto ohlédnutí z výroby sochy.

Kulhavý poutník autorská dřevořezba realizace 2018 výška 2m použitý materiál buk dřevo mořeno a následně zpracováno za pomocí včelího vosku

Kulhavý poutník 2018 (finální podoba)